Username: Password:

Author Topic: Kilka zapytań początkującego gracza...  (Read 197 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Deecato

• Citizen
    • View Profile
Kilka zapytań początkującego gracza...
« on: November 26, 2016, 10:53:49 AM »
  • [applaud]1
  • [smite]0
  • Witam,
    gram w ragewar ~4 dni i przez ten czas zrodziło się wiele pytań (na niektóre po kilku godzinach znalazłem odpowiedz, ale na kilka nie);

- Powiększanie terytorium: Dotarłem już do II ery a odblokowałem dopiero 4 miejsca na budowę, kolejne będzie kosztować mnie 26 tyś złota (bądź kryształy). Czy po za badaniami i wykupem jest jakiś sposób na odblokowanie miejsc? Po 1 budynku produkującym "przedmioty" (z I ery! a gdzie II?)  kilka winnic oraz domków z ludźmi, cud i kilka militari i koniec miejsca.
    - Wykup terytorium: Jeżeli odpowiedzią na pytanie pierwsze jest "nie ma" to czy może w trakcie II ery nagle zostanę "bogaty" i będę w stanie wykupić pozostałe 5? miejsc. Aktualnie nie jestem w stanie przekroczyć progu 15 tyś złota a co dopiero 26k!
    - Wielkość budynków oraz ich cena: Czy jest możliwość poznać wielkość budynku przed jego przebadaniem? J.w nie mam kompletnie miejsca na budynki a żeby postawić nowy to muszę niszczyć obecny bądź nawet 2 (ponieważ nie znam rozmiaru nowego). Cena: Cena w sobie póki co jest znośna, chociaż często nie mam możliwości budowania "nowości" to problem pojawia się przy budowlach za kryształy, tzn. "trace" punkty badań na badanie, które finalnie okazuje się być bezużyteczne, ponieważ odblokowuje mi rzecz, której i tak nie zbuduje (ponieważ kosztuje kryształy).
    - Balans w ataku oraz obronie: Pozyskiwanie surowców przez atak? Ależ oczywiście! Jeszcze tylko zużyje 5 tyś złota aby odszukać przeciwnika, którego jestem w stanie pokonać i zyskam za niego po 1k złota i ludzi! Na poważnie... Jestem na 800 pkt rankingu i kompletnie nie opłaca mi się atakować graczy (wszyscy albo w III erze, obrona jest zbyt potężna abym ją pokonał bądź odpowiednia osoba, lecz bez surowców). Z drugiej strony co 12h moja baza jest równania z ziemią przez jakieś balisty bądź balony i tak w nieskończoność...

Na obecną chwilę nie jestem w stanie przypomnieć sobie więcej pytań i mam nadzieję, iż ktoś przeczyta ten post i będzie w stanie na niego odpowiedzieć.

Offline Kaja

• Squire
    • *
      • View Profile
    Re: Kilka zapytań początkującego gracza...
    « Reply #1 on: December 02, 2016, 11:04:05 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • - Powiększanie terytorium: Dotarłem już do II ery a odblokowałem dopiero 4 miejsca na budowę, kolejne będzie kosztować mnie 26 tyś złota (bądź kryształy). Czy po za badaniami i wykupem jest jakiś sposób na odblokowanie miejsc? Po 1 budynku produkującym "przedmioty" (z I ery! a gdzie II?)  kilka winnic oraz domków z ludźmi, cud i kilka militari i koniec miejsca.
    Cena terytorium zawsze będzie w złocie lub w kryształach. Czasem z codziennych rytuałów lub za kampanię można otrzymać bezpłatne terytorium. Cena w złocie i w kryształach zawsze będzie rosnąć z każdym kolejnym zakupem. Na szczęście bezpłatne kryształy można otrzymać z rytuałów. Codziennie masz dostępne dwa bezpłatne rytuały - jeden za kampanię na pierwszej wyspie, drugi za wykonanie wszystkich codziennych misji. Jeśli masz szczęście, to z jednego i z drugiego rytuału możesz wylosować po 150 kryształów, czyli w sumie aż 300! I kryształy właśnie najlepiej przeznaczać na nowe terytorium - najlepsza inwestycja.

- Wykup terytorium: Jeżeli odpowiedzią na pytanie pierwsze jest "nie ma" to czy może w trakcie II ery nagle zostanę "bogaty" i będę w stanie wykupić pozostałe 5? miejsc. Aktualnie nie jestem w stanie przekroczyć progu 15 tyś złota a co dopiero 26k!
    Miejsca będą się ciągle powiększać, nie skończy się tylko na 5.

- Wielkość budynków oraz ich cena: Czy jest możliwość poznać wielkość budynku przed jego przebadaniem? J.w nie mam kompletnie miejsca na budynki a żeby postawić nowy to muszę niszczyć obecny bądź nawet 2 (ponieważ nie znam rozmiaru nowego). Cena: Cena w sobie póki co jest znośna, chociaż często nie mam możliwości budowania "nowości" to problem pojawia się przy budowlach za kryształy, tzn. "trace" punkty badań na badanie, które finalnie okazuje się być bezużyteczne, ponieważ odblokowuje mi rzecz, której i tak nie zbuduje (ponieważ kosztuje kryształy).
    Nie, wielkość budynku jest znana dopiero po odblokowaniu nauki, która daje dostęp do budynku. Zazwyczaj w każdej erze masz budynek za kryształy, który daje najwięcej złota/robotników/kultury. Budynki za złoto lub robotników są zazwyczaj trochę większe niż te za kryształy. Praktycznie 95% nauk trzeba odblokować, nawet jeśli dają dostęp do rzeczy, które według Ciebie nie są Tobie potrzebne. Bez odblokowywania nauk, nie masz jak posuwać się do przodu po drzewku z nauką.

- Balans w ataku oraz obronie: Pozyskiwanie surowców przez atak? Ależ oczywiście! Jeszcze tylko zużyje 5 tyś złota aby odszukać przeciwnika, którego jestem w stanie pokonać i zyskam za niego po 1k złota i ludzi! Na poważnie... Jestem na 800 pkt rankingu i kompletnie nie opłaca mi się atakować graczy (wszyscy albo w III erze, obrona jest zbyt potężna abym ją pokonał bądź odpowiednia osoba, lecz bez surowców). Z drugiej strony co 12h moja baza jest równania z ziemią przez jakieś balisty bądź balony i tak w nieskończoność...
    Jeśli jesteś w początkowych erach, to moja rada jest taka, aby unikać ataków. Jest sposób, aby spaść w rankingu, aby następnie nikt Ciebie nie atakował. Więc atakujesz każdego po kolei ze swojego kręgu, nawet jeśli przeciwnicy są mega silni. I atakujesz ich najlepiej tylko jedną jednostką - nie ma sensu atakować większą ilością, aby nie tracić robotników. Za każdy atak, w którym przegrasz spadasz w rankingu! Jeśli spadniesz w rankingu pod 500 wojennych punktów, masz ogromną szansę, że będziesz w spokoju budować swoje miasto. Będzie wymagać około 2 dni pracy, sporo złota i trochę robotników, ale uwierz warto! W tym czasie ulepszasz swoje miasto i atakujesz tylko w kampanii. Gdy będziesz czuć się wystarczająco silny, wtedy można wrócić do ataków na inne miasta.

Offline Ramis

• Citizen
      • View Profile
    « Reply #2 on: December 05, 2016, 02:22:02 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Wielkość budynku można poznać przed przebadaniem. Wystarczy kliknąć na badanie i przyjrzeć się obrazkowi, tam budynek jest pokazany na siatce kwadratów. Jeśli na przykład przy jednym boku odchodzą dwie kratki, a przy drugim trzy, oznacza to, że wymiary budynku wynoszą 2x3 pola.

Offline Kaja

• Squire
    • *
      • View Profile
    « Reply #3 on: December 05, 2016, 04:35:29 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Wielkość budynku można poznać przed przebadaniem. Wystarczy kliknąć na badanie i przyjrzeć się obrazkowi, tam budynek jest pokazany na siatce kwadratów. Jeśli na przykład przy jednym boku odchodzą dwie kratki, a przy drugim trzy, oznacza to, że wymiary budynku wynoszą 2x3 pola.
    Tak, masz rację! Wcześniej nie zauważyłam tych kresek :(