Username: Password:

Author Topic: Нов сървър  (Read 2989 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline G.Traykov

• Administrator
  • Prince
    • View Profile
Re: Нов сървър
« Reply #15 on: August 31, 2016, 09:07:24 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "Nork"
    ...има една доволна маса бъгове които ще открием по един или друг начин какво се случва?

Вариант 1 - Репортвате своевременно и оправяме. Всички са щастливи и прогресираме заедно.
    Вариант 2 - Не репортвате, възползвате се и ние банваме. Всички освен баннатите са щастливи.

Напълно нормални взаимоотношения.
    « Last Edit: January 01, 1970, 02:00:00 AM by Guest »
    Game Designer at Fury Studio, Ragewar Team

Offline Nork

• Prince
      • View Profile
    « Reply #16 on: August 31, 2016, 09:17:26 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "G.Traykov"
    Quote from: "Nork"
    ...има една доволна маса бъгове които ще открием по един или друг начин какво се случва?

Вариант 1 - Репортвате своевременно и оправяме. Всички са щастливи и прогресираме заедно.
    Вариант 2 - Не репортвате, възползвате се и ние банваме. Всички освен баннатите са щастливи.

Напълно нормални взаимоотношения.

Винаги ще има хора и от двата вида! А относно експлоатацията всеки един играч поне веднъж се е възползвал - е хайде изгонете всички :lol:

Паскал е прав - какво стана с така широко тиражираните наказания за мулти акаунтинг - или пак осъзнахте, че трябва да изгоните 90+% от играчите си. Половин година играем и до сега не се е случило вие да изпреварите играчите  :roll: Повечето си направихме 2, 3 и нагоре акаунти, вярно, че някой се пооляха с цели кралства, но пак се е случило с ВАШАТА благословия.

И не, не смятаме да налагаме мнение! Може да ви дъвчем постоянно, но щом го правим значи играта ни харесва - НЕ ПРОМЕНЯЙТЕ И ТОВА!

Offline G.Traykov

• Administrator
    • Prince
      • View Profile
    « Reply #17 on: August 31, 2016, 09:25:17 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • @Paskal
    Винаги сме имали силно желание да залавяме всички мултиаакунти, за съжаление чисто технологично е предизвикателство да докажем на 100%, че някой ползва мултита. Признаваме, че сме си затваряли очите за един или двама човека, понеже са ползвали мултита си, за да репортват бъгове и екплойти в играта, и то именно понеже играта е в бета.
    Същевременно правим всичко възможно, за да намалим импакта от притежаването на мултита в играта и след обяванети днес промени, които ще влязат в сила до края на септември, сме обнадеждени, че ползвата ще е сведена наистина до минимум.

Всичко, казано по-горе и това дали сме наказвали или не мултита, не променя факта, че този сървър е вече опорочен и каквито и мерки да предприем това няма как да се промени.
    Затова и смятаме, че е нужен свеж старт под един или друг начин.

Колкото до бъговете за в бъдеще - всяка игра, която продължава да се развива генерира бъгове - неизбежно е. Затова и би било хубаво да запазим този сървър като тестови и играчите, които имат желание, да ни помагат да откриваме и оправяме проблемите на играта, предварително, за да можем да пускаме стъбилни билдове на официалния сървър.

Но както вече обещахме, ще се съобразим с вашето желание.
    Game Designer at Fury Studio, Ragewar Team

Offline sulio_pulio1972

• Prince
      • View Profile
    « Reply #18 on: August 31, 2016, 09:27:17 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Ще направя акаунт в първа ера - ще прехвърля всичките си 20 000 стоки в него. Така ще направят вярвам и други играчи. С кого ще играете тези, които ще останете в бета сървъра? 10 играчи на кръст ще има в него - най-вероятно. Ако някой си е мислил, че БЕТА версия на играта ще се запази и ще прехвърли всичко в реален сървър - или е наивен или ... /не обичам да използвам по-крайни епитети/.
    "Всички сме деца, станали по някаква случайност възрастни".
                                                                                   Рууд Гулит

Offline sulio_pulio1972

• Prince
      • View Profile
    « Reply #19 on: August 31, 2016, 09:37:26 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "G.Traykov"
    @Paskal
    Винаги сме имали силно желание да залавяме всички мултиаакунти, за съжаление чисто технологично е предизвикателство да докажем на 100%, че някой ползва мултита. Признаваме, че сме си затваряли очите за един или двама човека, понеже са ползвали мултита си, за да репортват бъгове и екплойти в играта, и то именно понеже играта е в бета.
    Аз имам 10 акаунта - мога да ги изброя поименно. Ползвах ги единствено и само с цел да тествам един-единствен от тях. Ако нямах мултитата, никога нямаше да достигна в близките 6 месеца до 10 ниво на всички чуда /без Стоунхендж/ - съответно и разработващите играта нямаше да знаят, че някои от бонусите на чудата не работят - примерно. Мога да дам десетки примери, в които мултитата/2-3-4 ери/ проявяваха бъгове, които на основния акаунт/5 ера/ не се появяваха, а обикновенно играч от 1-2-3-4 ери рядко ще репортнат бъг, тъй като искат два настигнат тези преди тях. Започнах играта с ясното съзнание, че всичко е само тест - ние да тестваме тактики, създателите - играта. И да започна в нов сървър, без да ми върнат закупените кристали - няма да съжалявам. Дал съм пари, защото искам тази игра и тази фирма да просъществуват.
                                                                                   Рууд Гулит

Offline deadool

• Squire
    • *
      • View Profile
    « Reply #20 on: August 31, 2016, 09:38:19 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Така... Все пак  този сървЪр е бета и това всичко го прочетоха като се регистрираха. До тук добре .
    Но винаги има едно защо , а тук не е само едно!
    бтв.Никъде не пише, че е забрано да се даряват точки от други акаунти.
    1. Защо не се блокират влизанията в различни акаунти от едно IP?
    2.Защо се толерират мултитата , докато са удобни, защото имаме трафик в играта?
    3.Защо не предупредихте хората , че след 6 месеца този сървър може да умре ...като всичко останало стопанисвано от ХС ?
    4.Защо раздавахте щедро промоция на кристали в игра, която ще се рестартира ?
    5. Защо модератор пише сървАр ... а това не беше за тук
    6. След като на едни обяснявате , че няма как да им следите личните съобщения, а на други че всеки клик се записва в играта, защо не си напишете едни общи условия и да ги спазвате... повечето играли ваши продукти са свидетели на заобикалянето на правилата на играчи с цел наливане на пари.

А сега да и си кажа моето мнение по въпроса.
    Ако се рестартира този сървър ще загубите 50% от истинските си играчи. Ще разчитате на новите, докато се научат и намерят новите бъгове ( защото те винаги ще ги има , независимо колко редове код може да пишете в минута) ще си е по старо му, само че няма да я има бетата в името. Ако оставите и двата сървЪра , бетата ще остане на втора линия и пак губите играчите там. Никой няма да дава пари за нещо, което вече официално е бета  :lol: Пожелавам ви успех в начинанието , играта беше обещаваща до днес :)
    "…Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за благото на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че

Offline Paskal

• Knight
    • **
      • View Profile
    « Reply #21 on: August 31, 2016, 09:52:48 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • @ G. Traykov, YDanchev
    Съгласен съм, че много играчи са се възползвали от пропуски в играта. Било е в този, ще бъде и новия сървър. Нека да се намери компромисно решение. Компромис от признателност към тестващите играта, а не защото се нуждаете от него. Запазете акаунтите ни на нивото на развитие, до което са достигнали, но занулете някои статуси, например върнете чудесата на първо ниво, редуцирайте точките в класацията, редуцирайте броя на стоките и др. статуси, за които считате, че биха могли да са резултат от бъгове. Така и ние ще понесем своето "наказание", и новите играчи няма да са ощетени. Най-важното - месеците, прекарани в играта няма да са изгубени, а Вие ще покажете своята признателност към нас.

Offline saykor

• Knight
    • **
      • View Profile
    « Reply #22 on: August 31, 2016, 09:57:25 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "sulio_pulio1972"
    Аз имам 10 акаунта - мога да ги изброя поименно. Ползвах ги единствено и само с цел да тествам един-единствен от тях. Ако нямах мултитата, никога нямаше да достигна в близките 6 месеца до 10 ниво на всички чуда /без Стоунхендж/ - съответно и разработващите играта нямаше да знаят, че някои от бонусите на чудата не работят - примерно. Мога да дам десетки примери, в които мултитата/2-3-4 ери/ проявяваха бъгове, които на основния акаунт/5 ера/ не се появяваха, а обикновенно играч от 1-2-3-4 ери рядко ще репортнат бъг, тъй като искат два настигнат тези преди тях. Започнах играта с ясното съзнание, че всичко е само тест - ние да тестваме тактики, създателите - играта. И да започна в нов сървър, без да ми върнат закупените кристали - няма да съжалявам. Дал съм пари, защото искам тази игра и тази фирма да просъществуват.

Момко не се оправдавай. Разработчиците винаги могат да вдигнат един акаунт служебно и да си заредят чудесата за да видят дали работят качествено или не. И аз съм програмист и аз го правя когато ми трябва за да тествам промени. Айде недей да обясняваш как виждаш ли си направил 10 акаунта за да помагаш. Има си програмни тестове, с които могат да се прихващат бъгове. А дали ще направиш 10 акаунта и ще си вдигнеш чудото за 5 дена или с 1 акаунт за 5 месеца е се тая кога ще се открие бъга. Докато не се ползва чудото на никой не му трябва да знае има ли или не бъг. Когато му дойде времето ще си се открие по естествен път и ще бъде опревен. Никой не ти е искал 10те акаунта, с които ми се правиш на интересен в момента. Така, че моля не ми дрънкай глупости на търкалета. Виновен си за мултиакаунтинг както и аз и още 90% от хората. Аз изобщо и не съм се крил, че ползвам мултак. От едно и също пц, същото IP, същата парола, и 2та акаунта са с поща saykor@....

Същото се отнася и до програмистите. Да не ми разправят как мултиакаунтите били + за играта и откриването на бъгове, защото са решили да си спестят писането на тестове и да сами да ги откриват. Я си сметнете времето в пари ако трябваше да си пишете тестовете и да се занимавате сами да откривате бъговете колко по-точно сме Ви спестили и тогава ми говорете как трябвало да ни занулите акаунтите, защото това или онова.

Трудно е да продавате на краставичар краставици.
    « Last Edit: August 31, 2016, 10:24:05 PM by saykor »

Offline ВТФ

• Squire
    • *
      • View Profile
    « Reply #23 on: August 31, 2016, 10:22:05 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Да, изключително своевременно премахвате неудобства за играчите - това препокриващи се сгради, това бъгав път, това неизписване на армията..а не, май не говорим за тия неща.
     Вие самите, играли ли сте си играта? И бихте ли почнали от 0, ако не сте слагали пари?
    Щом толкова се палим, значи играта ни харесва.
    Няма да изплашим китайците да не дават пари, като ни видят акаунтите - напротив.

Quote from: "Paskal"
    @ G. Traykov, YDanchev
    Съгласен съм, че много играчи са се възползвали от пропуски в играта. Било е в този, ще бъде и новия сървър. Нека да се намери компромисно решение. Компромис от признателност към тестващите играта, а не защото се нуждаете от него. Запазете акаунтите ни на нивото на развитие, до което са достигнали, но занулете някои статуси, например върнете чудесата на първо ниво, редуцирайте точките в класацията, редуцирайте броя на стоките и др. статуси, за които считате, че биха могли да са резултат от бъгове. Така и ние ще понесем своето "наказание", и новите играчи няма да са ощетени. Най-важното - месеците, прекарани в играта няма да са изгубени, а Вие ще покажете своята признателност към нас.
    Това изчерпва всичко.

Offline sulio_pulio1972

• Prince
      • View Profile
    « Reply #24 on: September 01, 2016, 08:40:05 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • saykor, явно според теб и програмистите на BLIZZARD също ползват програми за откриване на бъгове? Или явно са некадърни да си направят програми за откриване на бъгове?  
    http://us.blizzard.com/en-us/company/ev ... t/#summary
    Мога да ти дам още десетки примери. И никъде БЕТА версия не продължава в реална/редовна.
    И не се оправдавам - няма пред кого. И явно има разлика дали ще вдигнеш едно чудо за 1 седмица или за 5 месеца.
    И да - всичко е пари. Мама на тати не дава без пари. :mrgreen:
                                                                                   Рууд Гулит

Offline saykor

• Knight
    • **
      • View Profile
    « Reply #25 on: September 01, 2016, 10:12:53 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
    saykor, явно според теб и програмистите на BLIZZARD също ползват програми за откриване на бъгове? Или явно са некадърни да си направят програми за откриване на бъгове?  
    http://us.blizzard.com/en-us/company/ev ... t/#summary
    Мога да ти дам още десетки примери. И никъде БЕТА версия не продължава в реална/редовна.
    И не се оправдавам - няма пред кого. И явно има разлика дали ще вдигнеш едно чудо за 1 седмица или за 5 месеца.
    И да - всичко е пари. Мама на тати не дава без пари. :mrgreen:

Винаги ще има нужда от бета тестери. Програмните тестове не могат да хванат всичко. Това не оправдата ползването на мултаци.

Offline sulio_pulio1972

• Prince
      • View Profile
    « Reply #26 on: September 02, 2016, 01:30:34 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "saykor"
    Това не оправдата ползването на мултаци.

Явно аз не мога да обясня правилно - ползването на мултита позволява по-бързо да извървиш дадено развитие. Колкото по-бързо се развиеш, толкова по-бързо ще изкараш готов продукт на пазара. Колкото по-бързо изкараш продукт на пазара, толкова крачки си направил пред конкуренцията. Това са нормалните стъпки в т.нар."пазарна икономика". ;)
                                                                                   Рууд Гулит

Offline saykor

• Knight
    • **
      • View Profile
    « Reply #27 on: September 02, 2016, 02:30:24 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
    Quote from: "saykor"

Явно аз не мога да обясня правилно - ползването на мултита позволява по-бързо да извървиш дадено развитие. Колкото по-бързо се развиеш, толкова по-бързо ще изкараш готов продукт на пазара. Колкото по-бързо изкараш продукт на пазара, толкова крачки си направил пред конкуренцията. Това са нормалните стъпки в т.нар."пазарна икономика". ;)

Извърташ нещата. Не си ползвал мултаци с великата идея да помагаш за развитието на играта а за да станеш по-велик от останалите в играта :). На всички е ясно, че няма да бъдат баннати хора наляли пари в играта с купуване на кристали дори и да нарушават правилата и за да не е чак толкова явно излиза теорията, че виждаш ли допускаме мултаци, защото помагали за хванащето на бъговете.

По-горе споменах, че винаги може да има един служебен акаунт на които да му изсипят неограничено количество кристали и да си вдигат каквото си искат за да разберат дали работи или не. Изобщо даже не им трябват нашите мултаци.

Offline dreven1970

• Prince
      • View Profile
    « Reply #28 on: September 02, 2016, 04:35:53 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • навсякъде е така-даваш пари,наказват те по малко.И аз съм дал не малко пари и пак ще дам.Дори и да ме върнат от начало пак ще играя и пак ще давам пари.Има игри на рундове които като свършат започваш от начало.С години съм играл такива.Не виждам защо да е загубено време,но това е мое мнение и то е за рестарт и ако може да се запази тестовия сървър ако не,здраве да е

Offline sulio_pulio1972

• Prince
      • View Profile
    « Reply #29 on: September 02, 2016, 07:41:19 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "saykor"
    Quote from: "sulio_pulio1972"
    Quote from: "saykor"

Извърташ нещата. Не си ползвал мултаци с великата идея да помагаш за развитието на играта а за да станеш по-велик от останалите в играта :). На всички е ясно, че няма да бъдат баннати хора наляли пари в играта с купуване на кристали дори и да нарушават правилата и за да не е чак толкова явно излиза теорията, че виждаш ли допускаме мултаци, защото помагали за хванащето на бъговете.

По-горе споменах, че винаги може да има един служебен акаунт на които да му изсипят неограничено количество кристали и да си вдигат каквото си искат за да разберат дали работи или не. Изобщо даже не им трябват нашите мултаци.
    Явно говорим на различни езици - аз съм ИКОНОМИСТ и УПРАВИТЕЛ, ти си ПРОГРАМИСТ. Виждането ни за процесите е доста различно. И пари съм дал за първи и единствен път преди 10 дни, а мултитата ги имам от 6 месеца.
    И да - велик съм. Но съм велик с двете си прекрасни деца и с перфектната си съпруга. Всичко друго ми е през .....
                                                                                   Рууд Гулит