Username: Password:

Show Posts

This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.


Messages - Kaja

Pages: [1]
1
Help and Support / Re: tactic badge
« on: December 19, 2017, 01:50:40 PM »
If u want to see your tactic badges, click on your avatar in the top left corner =>

2
Pomoc i wsparcie / Re: Ulepszanie wojska
« on: February 24, 2017, 03:39:27 PM »
Aby ulepszać swoje jednostki, potrzebujesz specjalnych monet. Każda jednostka posiada swoje dedykowane monety tj. tylko z "Rabusiową monetą" ulepszysz jednostkę "Rabuś." Dodatkowo podczas wyższych modyfikacji jednostek są potrzebne również kolejne monety - srebrna oraz złota. Srebrną możesz otrzymać poprzez wymianę zwykłych monet, kurs wymiany to 10 sztuk zwykłych monet na 1 sztukę srebrnej monety. Złotą, najcenniejszą monetę możesz otrzymać tylko i wyłącznie z największej "Unikalnej skrzyni". Na szczęście, w początkowych modyfikacjach nie potrzeba Tobie złotych monet.

Monety możesz zakupić w Codziennych Ofertach lub w skrzyniach w Skarbcu w Doczesnej Akademii w Maszynie Czasu. Tam również możesz ulepszać jednostki. Do ulepszenia jednostek oprócz monet jest potrzebne złoto oraz robotnicy.

Zawsze przed modyfikacją jednostek zastanów się dobrze, czy warto ją modyfikować. Czy warto modyfikować Kościarza z 1 ery gdy już np. w 3 erze masz dostęp do Rabusia, który jest o wiele lepszy i lepiej zbierać monety i dopiero niego modyfikować. Tym bardziej, że gdy przestaniesz używać słabej jednostki i sprzedasz jej budynki, to żadne koszta nie są Tobie zwracane.

3
Pomoc i wsparcie / Re: Kilka zapytań początkującego gracza...
« on: December 05, 2016, 04:35:29 PM »
Wielkość budynku można poznać przed przebadaniem. Wystarczy kliknąć na badanie i przyjrzeć się obrazkowi, tam budynek jest pokazany na siatce kwadratów. Jeśli na przykład przy jednym boku odchodzą dwie kratki, a przy drugim trzy, oznacza to, że wymiary budynku wynoszą 2x3 pola.
Tak, masz rację! Wcześniej nie zauważyłam tych kresek :(

5
Pomoc i wsparcie / Re: Rozmiar wojska
« on: December 02, 2016, 11:06:33 AM »
Cześć!

Niedawno zacząłem grę w Ragewar i dziś przyszło mi odbyć pierwsze walki z nieco większym wojskiem. Okazuje się, że limit wojska, który można wprowadzić do walki jest ograniczony. Aktualnie populacja przy ataku wynosi 40, jak można to zwiększyć? Nie wiem czy przeoczyłem jakąś poradę, ale dziś chcąc zaatakować wioskę, nie miałem szansy wygrać walki przez ten limit, mimo że mam więcej wojska. Będę wdzięczny za odpowiedź :)
Ulepszając swój zamek (np. wypełniając zadania z drzewka nauki, gdzie nagrodą jest ulepszenie zamku) lub atakując w kampanii możesz zwiększyć limit swojej armii w ataku i w obronie.

6
Pomoc i wsparcie / Re: Kilka zapytań początkującego gracza...
« on: December 02, 2016, 11:04:05 AM »
- Powiększanie terytorium: Dotarłem już do II ery a odblokowałem dopiero 4 miejsca na budowę, kolejne będzie kosztować mnie 26 tyś złota (bądź kryształy). Czy po za badaniami i wykupem jest jakiś sposób na odblokowanie miejsc? Po 1 budynku produkującym "przedmioty" (z I ery! a gdzie II?)  kilka winnic oraz domków z ludźmi, cud i kilka militari i koniec miejsca.
Cena terytorium zawsze będzie w złocie lub w kryształach. Czasem z codziennych rytuałów lub za kampanię można otrzymać bezpłatne terytorium. Cena w złocie i w kryształach zawsze będzie rosnąć z każdym kolejnym zakupem. Na szczęście bezpłatne kryształy można otrzymać z rytuałów. Codziennie masz dostępne dwa bezpłatne rytuały - jeden za kampanię na pierwszej wyspie, drugi za wykonanie wszystkich codziennych misji. Jeśli masz szczęście, to z jednego i z drugiego rytuału możesz wylosować po 150 kryształów, czyli w sumie aż 300! I kryształy właśnie najlepiej przeznaczać na nowe terytorium - najlepsza inwestycja.

- Wykup terytorium: Jeżeli odpowiedzią na pytanie pierwsze jest "nie ma" to czy może w trakcie II ery nagle zostanę "bogaty" i będę w stanie wykupić pozostałe 5? miejsc. Aktualnie nie jestem w stanie przekroczyć progu 15 tyś złota a co dopiero 26k!
Miejsca będą się ciągle powiększać, nie skończy się tylko na 5.

- Wielkość budynków oraz ich cena: Czy jest możliwość poznać wielkość budynku przed jego przebadaniem? J.w nie mam kompletnie miejsca na budynki a żeby postawić nowy to muszę niszczyć obecny bądź nawet 2 (ponieważ nie znam rozmiaru nowego). Cena: Cena w sobie póki co jest znośna, chociaż często nie mam możliwości budowania "nowości" to problem pojawia się przy budowlach za kryształy, tzn. "trace" punkty badań na badanie, które finalnie okazuje się być bezużyteczne, ponieważ odblokowuje mi rzecz, której i tak nie zbuduje (ponieważ kosztuje kryształy).
Nie, wielkość budynku jest znana dopiero po odblokowaniu nauki, która daje dostęp do budynku. Zazwyczaj w każdej erze masz budynek za kryształy, który daje najwięcej złota/robotników/kultury. Budynki za złoto lub robotników są zazwyczaj trochę większe niż te za kryształy. Praktycznie 95% nauk trzeba odblokować, nawet jeśli dają dostęp do rzeczy, które według Ciebie nie są Tobie potrzebne. Bez odblokowywania nauk, nie masz jak posuwać się do przodu po drzewku z nauką.

- Balans w ataku oraz obronie: Pozyskiwanie surowców przez atak? Ależ oczywiście! Jeszcze tylko zużyje 5 tyś złota aby odszukać przeciwnika, którego jestem w stanie pokonać i zyskam za niego po 1k złota i ludzi! Na poważnie... Jestem na 800 pkt rankingu i kompletnie nie opłaca mi się atakować graczy (wszyscy albo w III erze, obrona jest zbyt potężna abym ją pokonał bądź odpowiednia osoba, lecz bez surowców). Z drugiej strony co 12h moja baza jest równania z ziemią przez jakieś balisty bądź balony i tak w nieskończoność...
Jeśli jesteś w początkowych erach, to moja rada jest taka, aby unikać ataków. Jest sposób, aby spaść w rankingu, aby następnie nikt Ciebie nie atakował. Więc atakujesz każdego po kolei ze swojego kręgu, nawet jeśli przeciwnicy są mega silni. I atakujesz ich najlepiej tylko jedną jednostką - nie ma sensu atakować większą ilością, aby nie tracić robotników. Za każdy atak, w którym przegrasz spadasz w rankingu! Jeśli spadniesz w rankingu pod 500 wojennych punktów, masz ogromną szansę, że będziesz w spokoju budować swoje miasto. Będzie wymagać około 2 dni pracy, sporo złota i trochę robotników, ale uwierz warto! W tym czasie ulepszasz swoje miasto i atakujesz tylko w kampanii. Gdy będziesz czuć się wystarczająco silny, wtedy można wrócić do ataków na inne miasta.

7
Ideas and Features / Re: Sorting players by nationality and kingdom
« on: November 24, 2016, 02:07:53 PM »
Or find all polish/bulgarian/others kingdoms. Not only global/local.

8
.

9
Newbies in Time / Re: Revenge
« on: August 19, 2016, 03:12:51 PM »
.

10
Бъгове и Решения / Re: бъгове и забиване
« on: August 16, 2016, 11:33:35 AM »
.

11
.

12
Идеи и Нови опции / Re: Искаме Дракони!
« on: June 30, 2016, 05:02:16 PM »
.

14
Често Задавани Въпроси / Facebook connection
« on: May 21, 2016, 04:06:20 PM »
.

Pages: [1]