Username: Password:

Author Topic: Оптимизации по играта (mid-versions discussion)  (Read 3543 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ebasi

• Count
    • View Profile
Re: Оптимизации по играта (mid-versions discussion)
« Reply #15 on: November 10, 2016, 04:06:58 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Постоянно производство е ок както го направихте сега, просто оправете проблема с бутона за обиране на ресурсите и в браузъра и е ок, а не да се налага постоянно да излизаме и влизаме в играта. Естествено девелъпрте се скриха и нищо не написаха, нито си признаха, че съществува този проблем, а тръгват да мъдрят други схеми. Не знам дали наистина осъзнават за какво е мрънкането за ресурсите - не за схемата (която така е по-добре), а че не можем да ги обираме нормално.

YDanchev - това, че при теб работело е пълно леймърско изказване. Значи щом при теб е ок, няма проблем, нищо че ревем 15 души тук, че не работи и всеки в чата на кралството го казва. Омръзна ми да пишете по 1000 реда и реално да не казвате нищо.

Относно ниския рейтинг - не виждам никакъв проблем с това. Личен избор на всеки е. Примерно не ми се занимава постоянно да ме атакуват и защото съм отишъл до тоалетна или да си платя пицата и като се върна да съм пребит 15 пъти. Или шофирам и не мога да се излекувам. Или не получаваш нотификации навреме, което само налива във фрустрацията. Още една причина да си стоиш ниско.

Реално на мен супер ми харесва идеята да няма конкретна цел дадена игра и всеки сам да избира как да я играе. Това дава безброй възможности - кеф ти ферма да береш домати, кеф ти бой, кеф ти крадене на ресурси, кеф ти социализиране, кеф ти интриганстване и т.н. Трябва да се работи за продължаване на тази линия, а не да се ограничава избора на играчите.

Тъй като темата е за оправяне на последните бози - нека да се съсредоточим в/у това, да се направи играема отново играта, другите неща като чат, си ги искаме и те са за по-късен етап.
    « Last Edit: January 01, 1970, 02:00:00 AM by Guest »

Offline aleksandar.k92

• Squire
    • *
      • View Profile
    « Reply #16 on: November 10, 2016, 06:05:56 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • При мен през 3 различни браузъра и 2 различни компютъра също не работи бутонът за събиране на ресурсите, но съм сигурен, че ще се справите с проблема  ;)  . Другото нещо, за което исках да пиша е ресурсът от главната "База". Мисля, че е крайно излишно през 5 минути да получавам 26 злато и 12 човека, при положение, че сградите дават доволно много ресурс и този става малко излишен както за пълнене на складовете, така и за самото цъкане да се обере от там ресурс. Добра идея би била Базата/Замъкът или както всеки си го нарича, да дава, да речем, по 1 колба на 10-12 часа или нещо друго, но по-интересно от една шепа хора и злато.  :shock:

Offline TERANGO

• Count
      • View Profile
    « Reply #17 on: November 11, 2016, 12:08:34 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Искам да потвърдя и аз, че бутонът не се показва на 5минути, както и че от уеб апа не работи почти винаги. Появява се бутона  натискам го ими изкача грешка - Не може да правите това.
    Ако наистина въведете с драгване по сградите да се обира, ще е супер.

Относно рейтинга и чудесата, това си е адекватна система в тая ситуация, в която се лишаваш от ранг във военната и кралската класация.

Моят въпрос е защо щом пак се планира промяна на това нещо, реално се водим, че сме извън бета...аз нямам проблем да съм  вбета, даже в тая ситуация предпочитам да е бета... имате 1000 неща на главите, от една страна за фиксване от друга за създаване..и си рупате негативи, защото масата иска нещата да са готови вчера...

Offline sulio_pulio1972

• Prince
      • View Profile
    « Reply #18 on: November 11, 2016, 02:17:23 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "TERANGO"
    Моят въпрос е защо щом пак се планира промяна на това нещо, реално се водим, че сме извън бета...аз нямам проблем да съм  вбета, даже в тая ситуация предпочитам да е бета... имате 1000 неща на главите, от една страна за фиксване от друга за създаване..и си рупате негативи, защото масата иска нещата да са готови вчера...

Аз не искам нещата да са готови вчера. Но се научете да работите систематично - постоянно се люшкате наляво-надясно.Изработете си стратегия и я следвайте - няма как да угодите на всички. Когато имам хоризонт - мога да си позволя да дам пари за нещо, което в обозримо бъдеще е ясно. А не като сега - един ден водещата класация е Икономика, на другия ден бойна, на третия не тази бойна, ами другата, на четвъртия ще решите да махнете някоя и друга класация и ще решите че играта ще е само по Кралска класация. Излъчвате несигурност - това влияе на мен /а вярвам и на други/ да инвестирам в нещо, което не знам утре какво ще е. 80% от отговорите ви са за в бъдеще време. Няма да коментирам колко от въпросите ги прескачате.

П.П. Веднъж попитах - ще попитам пак: каква е разликата между това, което е в момента и това, което беше в Бетата?
     - В кралските умения си седи едно квадратче горе в дясто на което пише "Очаквай скоро". Това го пишеше в Алфата, в Бетата и сега.
     - В кралските афери има два бутона, които едва ли някой ги ползва /освен по погрешка/: Заклинател и Кралски бал.
    Тях също ги има от 10 месеца. Явно само за украса. Свещен артефакт едва ли го ползват много кралства. Даже си мисля, че никой не го ползва, защото редуват през 24ч. другите 3 афери.
     - Чудата: след постоянната ви смяна на начина на класации, да някъде се обезмислят с тези показатели: Статуя на свободата и Космическа врата. Стоуна не работеше - едва ли сте го оправили.
     - неоправеното Дърво на развитие - могат да се прескачат науки, които са безплатни /с Ресурс и стоки/ и не могат да се прескачат такива, които са с Кристали.
     - няма да коментирам ХЕЛП-а - всеки прохождащ играч ще избяга, защото пише едно, а в действителност вижда друго.
     - бъг още от Алфата с местенето на пътищата - местят се напред-назад и докато не рестартираш играта - няма оправия.

Не искам да пиша повече, че ще излезе, че съм черноглед. Напротив. Позитивно-реалистичен човек съм.
    "Всички сме деца, станали по някаква случайност възрастни".
                                                                                   Рууд Гулит

Offline TERANGO

• Count
      • View Profile
    « Reply #19 on: November 11, 2016, 05:24:47 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Подкрепям.

Offline dreven1970

• Prince
      • View Profile
    « Reply #20 on: November 11, 2016, 05:29:40 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "aleksandar.k92"
    При мен през 3 различни браузъра и 2 различни компютъра също не работи бутонът за събиране на ресурсите, но съм сигурен, че ще се справите с проблема  ;)  . Другото нещо, за което исках да пиша е ресурсът от главната "База". Мисля, че е крайно излишно през 5 минути да получавам 26 злато и 12 човека, при положение, че сградите дават доволно много ресурс и този става малко излишен както за пълнене на складовете, така и за самото цъкане да се обере от там ресурс. Добра идея би била Базата/Замъкът или както всеки си го нарича, да дава, да речем, по 1 колба на 10-12 часа или нещо друго, но по-интересно от една шепа хора и злато.  :shock:
    Подкрепям с 2 ръце слагане на друг бонус на базата-замъка.Спрямо нивото на замъка но да не е злато и хора защото си имаме ферми

Offline dreven1970

• Prince
      • View Profile
    « Reply #21 on: November 11, 2016, 05:34:03 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • подкрепям

Offline dreven1970

• Prince
      • View Profile
    « Reply #22 on: November 11, 2016, 05:35:36 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "sulio_pulio1972"
    Quote from: "TERANGO"

Аз не искам нещата да са готови вчера. Но се научете да работите систематично - постоянно се люшкате наляво-надясно.Изработете си стратегия и я следвайте - няма как да угодите на всички. Когато имам хоризонт - мога да си позволя да дам пари за нещо, което в обозримо бъдеще е ясно. А не като сега - един ден водещата класация е Икономика, на другия ден бойна, на третия не тази бойна, ами другата, на четвъртия ще решите да махнете някоя и друга класация и ще решите че играта ще е само по Кралска класация. Излъчвате несигурност - това влияе на мен /а вярвам и на други/ да инвестирам в нещо, което не знам утре какво ще е. 80% от отговорите ви са за в бъдеще време. Няма да коментирам колко от въпросите ги прескачате.

П.П. Веднъж попитах - ще попитам пак: каква е разликата между това, което е в момента и това, което беше в Бетата?
     - В кралските умения си седи едно квадратче горе в дясто на което пише "Очаквай скоро". Това го пишеше в Алфата, в Бетата и сега.
     - В кралските афери има два бутона, които едва ли някой ги ползва /освен по погрешка/: Заклинател и Кралски бал.
    Тях също ги има от 10 месеца. Явно само за украса. Свещен артефакт едва ли го ползват много кралства. Даже си мисля, че никой не го ползва, защото редуват през 24ч. другите 3 афери.
     - Чудата: след постоянната ви смяна на начина на класации, да някъде се обезмислят с тези показатели: Статуя на свободата и Космическа врата. Стоуна не работеше - едва ли сте го оправили.
     - неоправеното Дърво на развитие - могат да се прескачат науки, които са безплатни /с Ресурс и стоки/ и не могат да се прескачат такива, които са с Кристали.
     - няма да коментирам ХЕЛП-а - всеки прохождащ играч ще избяга, защото пише едно, а в действителност вижда друго.
     - бъг още от Алфата с местенето на пътищата - местят се напред-назад и докато не рестартираш играта - няма оправия.

Не искам да пиша повече, че ще излезе, че съм черноглед. Напротив. Позитивно-реалистичен човек съм.
    ПОДКРЕПЯМ

Offline ibosev

• Knight
    • **
      • View Profile
    « Reply #23 on: November 11, 2016, 07:44:51 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • И аз подкрепям. Много ми хареса как систематизира проблемите в един пост. Евала!

Искам да добавя само, че май месец като започнах да играя, попитах защо не се измисли нещо за разместването на града и предложих точно вариант да се отдели едно каре за временно поставяне на сградите, за да си разместиш постановката. Тогава ми отговорихте, че го имате предвид и сте почти готови да го пуснете. Вече сме средата на Ноември. Крайно време е :)

От онзи ден се замислям за класациите и това, че сме избрали друга стратегия с нисък военен рейтинг. Та оттам ми дойде идеята, понеже рейтинг може да се вдига и в защита, защо не обмислите вариант да разместите още малко дървото на науката, та хората да могат да избират да се развиват само в защита. Сега в момента много хубаво е направено да може човек да си избере във военно отношение ли да се развива или в икономическо. Ако играта ще стане насочена единствено в битките, ще е хубаво да направите един клон само за защитата. Така човек може да си избере дали ще е атакуващ играч или защитаващ се.

Offline sulio_pulio1972

• Prince
      • View Profile
    « Reply #24 on: April 16, 2017, 11:39:36 PM »
  • [applaud]1
  • [smite]0
  • Дали да не помислите за промяна на бойната система?
    Все си мисля, че всичките Ви съждения по-горе се оказват грешни.
    Няколко пъти имаше предложения за лиги - такива и други идеи съм сигурен, че имат много играчи /доколкото са останали/. Все повече не виждам смисъл да се бия с други играчи.
    "Всички сме деца, станали по някаква случайност възрастни".
                                                                                   Рууд Гулит

Offline elhichko

• Count
      • View Profile
    « Reply #25 on: April 18, 2017, 09:26:12 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • с 2 думи:

Re: Не може да се чисти
    « Reply #13 on: April 14, 2017, 12:32:14 PM »
    QuoteModify[applaud]0[smite]0
    безнадеждно е, и на мобилно андройд устройство, и на ехе-то ги има тези бъгове с армията....   
    2017-04-17 10:13:55   Здравейте,
    Моля, опишете си ясно въпроса или проблема.   north
    2017-04-18 06:14:31   БЕЗНАДЕЖНО е... отказвам се - да помагам, да репортвам, да снимам и да играя... -
     - лек ден, загивайте, без моя помощ./// чао! :((((