Username: Password:

Author Topic: Улеснение на събирането на продукция  (Read 649 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Rokkrage

• Count
    • View Profile
  • [applaud]1
  • [smite]0
  • Започвам с това, че събирането на ресурси е основното нещо, което се прави непрекъснато в играта. Постоянно. Всяка минута.
    Ако нещо по това не работи, значи RageWar не работи. Ако нещо по това е грозно, значи цялата игра ще ти изглежда грозна.

• По-малко сгради или натискане и драгване
      Описание: В момента, всяка сграда трябва да се натиска поотделно, което работи добре само в игрите с по 5-10 сгради. Тази в момента е точно такава... умножено по 10. Т.е. коства 10 пъти повече занимавка от средното.
      Основните сгради за Хора от Ера I до Eра V все заемат 2х2. При Златото даже вървят наобратно от по-големи към по-малки.

Идея: Тук вече разбрах, че се работи по драгването, което е страхотно. Нека добавя и ако се пуска нова ера след време - да не се продължава в същата посока към миниатюри.
    • Платено събиране на всичко
      Описание: Когато имаш универсален бутон за събиране на всичко по средата на екрана и на абсолютно същото място излиза и този за лекуване, би трябвало да очакваш ауто-кликъри. Ти си го създал за ауто-кликъри.
      Този бутон в момента излиза само след логин, което ме кара да излизам от играта през 15 минути. За пръв път излизам от играта като част от игровия процес.

Идея: Забавното настрана, когато се улесни събирането (т.1), предлагам този бутон да не се разкарва изцяло, а да бъде преместен като позиция под бутона към Социалното меню.
      Да се появява, когато има ресурси за събиране. Да изпълнява пак функция "Събери всичко накуп" и дори да добавя 20% бонус. Но да е платен, например 15 кристала.
      Колкото се може повече ауто-кликъри да има тогава, щом ще плащат, да са живи и здрави.

Offline Xepa

• Administrator
    • Prince
      • View Profile
    Re: Улеснение на събирането на продукция
    « Reply #1 on: November 16, 2016, 07:59:22 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Rokkrage - за събирането на ресурси вече сме коментирали оптимизации и те ще се случат в следващата версия :) За миниатюрите, малко е двустранно, тъй като територията в тази игра също е вид ресурс, определено не е удобно, но пък другото не е рентабилно, търсим златната среда.
    Относно платеняи бутон, не знам дали е удачно да се пуска subscription ако разбрах оравилно за gather all. Ако е one tiem купуване на опция, 15 кристала се получават за 2 дни от дневните награди, по никаъв начин няма да затрудним ботовете. Ако е per use, 15 кристала са доста ... макар че съм съгласна че е комфорт, не толкова игрово предимство.
    RiverRun (13:26:43 2/02/2007)
    както не разбирам поезията така и теб

Пух (22:35:28 3/08/2006)
    Това е само за пред хората ... админките по начало не са от Земята.

death_row (01:02:13 27/02/2007)  
    Казали са ми, че направо можеш да убиеш някой през пс-то...

GENERALISIMUS

Offline Rokkrage

• Count
      • View Profile
    « Reply #2 on: November 16, 2016, 11:10:42 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • За събирането на ресурси - според мен не съществува такава двустранност.

В смисъл, дори и с малка активност да се придвижваш напред - градът става по-голям чрез развитието ти, не по-малък.
    Оптималните сгради за Злато още от Ера I до Ера III са с размер 3x4 или 4х3 (и едвам ги побираш), в Ера IV стават 3х3, а в Ера V ме очакват 3х2.

Т.е. със сигурност ще имаш по-голям град и със сигурност ще имаш още повече сгради. Тук няма съмнение.

Дали ще трябва да построя 2 сгради всяка за Х цена, Y време и Z добив, или 1 сграда за X*2, Y*2 и Z*2 - разлика за бъдещото ми развитие няма. Обаче в единия случай трябва да се занимавам 2 пъти повече оттук насетне. Накрая става 10 пъти повече и ти писва.

Отделно заради това ти трябват повече пътища, които се разместват бъгаво и не могат да се селектират после. Изобщо колкото повече сгради и колкото по-дребни са, толкова повече ядове имаш при разместване. Това, че нещо е known-issue, не значи, че по-малко пречи и не отказва играчи.

Anyway, за платеното събиране. Става въпрос за per use и имах предвид 5 кристала, единицата е плод на печатна грешка.
    Комфорт и не само. Като знаеш, че имаш определено поведение на играчите вътре, хубаво е да го използваш в своя полза, а не просто ограничения for everyone.

Offline TERANGO

• Count
      • View Profile
    « Reply #3 on: November 16, 2016, 02:08:24 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
    Отделно заради това ти трябват повече пътища, които се разместват бъгаво и не могат да се селектират после. Изобщо колкото повече сгради и колкото по-дребни са, толкова повече ядове имаш при разместване. Това, че нещо е known-issue, не значи, че по-малко пречи и не отказва играчи.
    Относно пътищата:
    @Хера - Сложете един 11х11 последен виртуален леър с територия, който е само за местене на сгради и пътища. слагаш там сградата или парчето път, местиш каквото местиш и ползваш тоя екстра леър като временна поставка за сгради :)