Username: Password:

Author Topic: Въпроси  (Read 7404 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline sulio_pulio1972

• Prince
    • View Profile
Re: Въпроси
« Reply #30 on: September 02, 2016, 07:56:59 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "G.Traykov"
    Quote from: "sulio_pulio1972"
    По т.1 - и аз го имам този проблем - съсед, който не ми е в приятели, не мога да го атакувам.
    Проверихме всички, играчи, които са във вашия квартал.
    http://prikachi.com/images.php?images/534/8899534C.jpg
    http://prikachi.com/images.php?images/536/8899536e.jpg
    http://prikachi.com/images.php?images/543/8899543g.jpg
    Профила е на AZIMUT.

П.П. saykor, както се вижда, май има полза от мултита. :mrgreen:
    « Last Edit: January 01, 1970, 02:00:00 AM by Guest »
    "Всички сме деца, станали по някаква случайност възрастни".
                                                                                   Рууд Гулит

Offline sulio_pulio1972

• Prince
      • View Profile
    « Reply #31 on: September 03, 2016, 11:09:31 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Имам следните въпроси:
    1. Кога ще оправите пътищата? Когато тръгна да размествам, се местят постоянно като топчета живак. Отвратително е. Последния път ми трябвах приблизително 3 часа за да си преместя замъка.
    2. Може ли да намерите вариант пътищата да мога аз да избирам от къде да ги поставям? А не играта да ми запълва всички " дупки", преди да стигне до там, където ми трябва.
    3.Преди повечето си държахме замъка в левия ъгъл. След последните промени се налага да е на друго място. НО... нищо зад него не се вижда - да не коментирам, че не мога да го преместя за да разместя нещо зад него. Работили се по този проблем?
    4. Много важен за мен въпрос - смятате ли да промените баланса на бойните единици? И защита и нападение. Според мен НЕ е нормално с единици от 1-ва ера да може да буташ единици от 5 ера. Все повече ми прилича на това, как с прашка или лък побеждаваш танк. Но танка все се оказва картонен и тези с прашките и лъковете преминават като товарен влак. При сегашното състояние не виждам никакъв смисъл от различни ери, освен че са различни картинките.
    5. Всичките ми чуда /без Стоунхендж/ са на 10 ниво. Защо към кулите няма отразен никакъв бонус?
    "Всички сме деца, станали по някаква случайност възрастни".
                                                                                   Рууд Гулит

Offline Time

• Administrator
    • Count
      • View Profile
    « Reply #32 on: September 08, 2016, 04:23:19 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Здравейте!
    Относно пътищата, ще цитирам G.Traykov от темата "RageWar - Предстоящи промени и International Release"

В началото на темата, сме написали плана си за следващите две версии на играта. След като приключим с тях, ще последват Кралските войни и мод за пренареждане на града.

Когато играчът активира мода, ще бъде възможно сградите временно да бъдат поставяни извън терена на града. Временните промени по града няма да се отчитат ако някой ви атакува или посещава и ще се прилагат, чак след като запазите промените.
    Поставянето на пътищата ще остане на същият принцип, но при този нов мод ще различавате новата сграда или път значително лесно, защото останалите сгради в града ви ще стават прозрачни. Това ще улесни и избиране на мястото за поставяне.

Да, ще ребалансираме някои от единиците, защото ни се виждат неефективни в следващите ери. За разлика от другите игри, в Ragewar искаме играчите да използват всички видове единици в зависимост от защитата на противника, т.е. да няма безсмислени единици.

С новата версия на играта ще се визуализират и бонусите от чудесата на защитните структури (с изключение на капаните).

Offline martin850910

• Citizen
      • View Profile
    « Reply #33 on: September 11, 2016, 01:51:40 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Здравейте играчи! Имам един важен за мен въпрос. До вчера точки наука в инвентара се рестартираха в 00:00 часа и можех отново да ги купя от начална цена. Сега ми иска почти два милиона за една точка! Защо така, някой знае ли? :roll:  :?:  :cry:

Offline Time

• Administrator
    • Count
      • View Profile
    « Reply #34 on: September 12, 2016, 11:39:27 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Здравейте,
    зануляването на цената на научните точки в инвентара се случва в 00:00 UTC, което е +3 часа българско време. :)

Offline dido

• Squire
    • *
      • View Profile
    « Reply #35 on: September 12, 2016, 08:50:40 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Здравейте, имам два въпроса:
    1. След рестарта ще се оправи ли това бавене при пускане на атака? За играч разбирам, може да го атакуват в момента, но на кампанията също се бави понякога по 20 и повече секунди!
    2. Предполагам, че елементите от машината на времето ще играят важна роля за единиците, та въпроса ми е има ли планове за промяна разчистването на гората?! Както е сега отива един работен ден за да разчистиш гората! Не повече от 5 човека пускаха машината откакто е въведена, в квартала и в кралството.

Успешна работа на екипа и повече забавление на играчите!

Offline martin850910

• Citizen
      • View Profile
    Въпроси?
    « Reply #36 on: September 21, 2016, 12:34:12 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Как се изчисляват икономическите точки? :?:  :roll:

Offline YDanchev

• Administrator
    • Prince
      • View Profile
    Re: Въпроси?
    « Reply #37 on: September 21, 2016, 09:30:03 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "martin850910"
    Как се изчисляват икономическите точки? :?:  :roll:
    Икономическите точки се изчисляват на базата на направените проучвания и построените сгради
    Game Designer, Ragewar Team

Offline Nork

• Prince
      • View Profile
    « Reply #38 on: October 08, 2016, 03:46:29 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Така - с оглед на системното съобщение което сте пуснали в играта имам следните въпроси:

1. Какво по дяволите правихте толкова месеци, че отново проблема с класацията е един и същ :?: - Не ми се търсят сега дати на постовете ми тук, но много отдавна ви казах за този проблем с различието на ерите и противниците които ти дава.В Бета версията бяха квартали, тук /Бета 2/ е същата работа, но даже си и плащаш за удоволствието да можеш да атакуваш някой :lol:  В момента съм 1ва ера, а ме нападат хора от 3 и 4та ера с балисти - дайте ми адекватно обяснение КАК ТОЧНО ДА СИ ПАЗЯ ГРАДА?!?!?!?!?!?!????????

2. Как мислите да я промените? с магическа пръчка? - имаше достатъчно добри предложения които щяхте да обмисляте, но явно е било само на думи.

Offline YDanchev

• Administrator
    • Prince
      • View Profile
    « Reply #39 on: October 10, 2016, 01:36:43 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "Nork"
    Така - с оглед на системното съобщение което сте пуснали в играта имам следните въпроси:

1. Какво по дяволите правихте толкова месеци, че отново проблема с класацията е един и същ :?: - Не ми се търсят сега дати на постовете ми тук, но много отдавна ви казах за този проблем с различието на ерите и противниците които ти дава.В Бета версията бяха квартали, тук /Бета 2/ е същата работа, но даже си и плащаш за удоволствието да можеш да атакуваш някой :lol:  В момента съм 1ва ера, а ме нападат хора от 3 и 4та ера с балисти - дайте ми адекватно обяснение КАК ТОЧНО ДА СИ ПАЗЯ ГРАДА?!?!?!?!?!?!????????

2. Как мислите да я промените? с магическа пръчка? - имаше достатъчно добри предложения които щяхте да обмисляте, но явно е било само на думи.

Военната класация работи на база рейтинг. Когато един играч губи битки, той губи рейтинг. Когато това се случи, играчът попада в pool с други играчи, които са по-назад от него в развитието си. Това не може да се избегне. Случаите, в които избягваме от това са такива, в които противниците на един играч винаги са едни и същи. Ако си първа ера, а те атакуват играчи 3 и 4 ера, то опциите са няколко:
      1. Изкарал си прекалено много рейтинг от други атаки
      2. Тези играчи не са били активни в битките или са губили прекалено много битки.
    В ситуацията няма нищо ненормално. Военния рейтинг е почти изцяло оценка за представянето на един играч в битките, а не просто информация за това един играч колко се е развил. За това съществува икономическата класация. Освен това - по-напреднал играч няма защо да атакува играч, който е много по-слаб от него. Печалбата за него в ресурси би била смешна, а спечеления рейтинг не му служи за нищо друго, освен да му осигури по-силни противници. Така погледнато рейтингът абсолютно адекватно отговаря на нуждите на играчите - да им намира подходящи противници. Когато играчите станат малко повече, това ще си проличи още по-ясно. Разговорът за това дали има достатъчно ресурс за крадене е друг и ще бъде адресиран съвсем скоро.

Offline Nork

• Prince
      • View Profile
    « Reply #40 on: October 10, 2016, 03:17:11 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Този отговор е загуба на време и абсолютно безсмислен !
    Щом сте направили Военната класация да е ОСНОВНА и ВОДЕЩА не би трябвало да е така.
    Икономическото развитие не е отделно от военното, че да получавам такъв отговор - ако имам възможност да строя Балони, Балисти и Мародери - ДА, съгласен съм!
    След като нямам тази възможност, няма как и да си пазя града. Щом не мога да го пазя какъв е смисъла да играя? Относно ресурсите - тези от 1ва ера ЛИПСВАТ в играта - ето ви смисъла да съм в протекции 23 часа от денонощието! Сега очаквам наистина АДЕКВАТЕН отговор.
     И Моля, не ми отговаряйте, че играта не е достигнала критична маса играчи.......имате си акаунти хайде пробвайте помежду си как се пази град и се взема рейтинг срещу балисти и кули !

Offline YDanchev

• Administrator
    • Prince
      • View Profile
    « Reply #41 on: October 11, 2016, 08:33:23 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Искате да ви обясня, че винаги ще се биете с равностойни опоненти ли?
    Няма как да стане.
    Част от смисъла на всяка рейтинг система е срещата с противници, които са неравностойни.
    Това, че някои хора са с малък рейтинг или са го свалили умишлено не означава, че системата не работи, тъкмо обратното. Освен това развит играч няма защо да напада неразвит такъв. Няма какво да вземе, освен евентуално стоки от първа ера. По-адекватен отговор от това няма как да получите.

Освен това икономическото развитие ОКАЗВА ВЛИЯНИЕ на рейтинга. Всеки остров, както и всяка нова ера дават по 50 рейтинг. Може това количество да е малко, но да се оплаквате, че някой по-силен ви е набил и да обвинявате за това системата е малко нереалистично.

Offline Nork

• Prince
      • View Profile
    « Reply #42 on: October 11, 2016, 09:12:28 AM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Яяяя....... Обърнахме плочата - икономиката оказвала влияние :oops:

Quote from: "YDanchev"
    Искате да ви обясня, че винаги ще се биете с равностойни опоненти ли?
     Не, не искам! Искам да обърнете малко внимание на пропуските защото на мен не ми пука, но скоро ще се напълни и с други играчи които като ги вкарат в постоянна протекция на 3я ден ще се откажат!
    Quote from: "YDanchev"
    но да се оплаквате, че някой по-силен ви е набил и да обвинявате за това системата е малко нереалистично.
    Да се оплаквам? Зададох точен и ясен въпрос!
    Само в притчите съществуват Давид и Голиат  :D
    Не е реалистично да си с прашка и камъчки срещу танк - знаем какво се случва!
    Относно системата доста хора сме на мнение, че не работи, но с времето ще се докаже и това твърдение, пък да видим кога пак ще я преработите и как!

Offline TERANGO

• Count
      • View Profile
    « Reply #43 on: October 11, 2016, 01:09:02 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Според мен системата е чудесна, трябва и малко тунинг, и съдейки по съботните промени, когато се види нужда от "тунинговане" студиото ..."тунингова".

NORK тона ти е много гаден, не очаквай някой да ти търпи изблиците на "непукане" защото е ясно, че ти пука, което е нормално, играта е яка - има бая бъгове още но е яка. Бъди по градивен  и давай предложения а не хейти като побеснял...

Тая игра претърпя колосални промени за 7 8 месеца, това значи, че когато има нужда от промяна тя се случва!
    Ако не си доволен от темповете на развитие на играта, не натоварвай хората с негативизма си....SIgn Off и не влизай, просто е...

Не искам да съм груб, а ти казвам, че не е правилен подхода ти...Иначе те подкрепям за редица неща, които си казъл.

Offline Nork

• Prince
      • View Profile
    « Reply #44 on: October 11, 2016, 03:23:14 PM »
  • [applaud]0
  • [smite]0
  • Quote from: "TERANGO"
    NORK тона ти е много гаден, не очаквай някой да ти търпи изблиците на "непукане" защото е ясно, че ти пука, което е нормално, играта е яка - има бая бъгове още но е яка. Бъди по градивен  и давай предложения а не хейти като побеснял...

Олег тук много сгреши - изблици или не който иска да ги търпи.
     Относно тона има лесно - няма да е първият пост който ми трият тук!
     "Не ми пука" дали този който ще ме вкара в протекция е 1ва или 5та ера  :lol: за разлика от доста хора които ще ги занулят 3ти подред хора от високите ери и ще прекратят играта.
    Ако "хейтя" нямаше да задавам конкретни въпроси относно механиката на играта, нито пък да показвам слабите ѝ страни и да давам предложения за корекции доколкото мога защото не съм програмист.

Приятен ден на всички!