Username: Password:

Recent Posts

Pages: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Bugs and Solutions / defense
« Last post by meh on June 19, 2018, 12:32:51 AM »
i cannot assign my troops too defense......
12
Game Discussions / reloading
« Last post by meh on June 17, 2018, 09:07:05 PM »
why is it if i go away from page even for one second to another im having to reload every single time? very annoying. first game iver ever seen this in
13
Kingdoms are Recruiting / New Kingdom : France and Western Europe
« Last post by OeilDeGiok on June 09, 2018, 07:53:50 PM »
Hi all,

I've just created a new kingdom. If you are French or speaking English you are very welcome.

Vennez me rejoindre  :)
14
Bugs and Solutions / bugs after update
« Last post by keysersoze on June 06, 2018, 06:45:56 PM »
the game is not working on any browser I use after this last update
15
ОБЩА ДИСКУСИЯ / Re: Форума е с нов облик!
« Last post by elioner fernandez on June 06, 2018, 03:58:29 AM »
 >:( ;D >:(
16
Bugs and Solutions / Re: bugs in daily rewards
« Last post by sin_zaek on June 01, 2018, 12:40:20 PM »
the coins don't go to the inventory.. they should appear in the temporal academy... you should wait a bit after claiming the daily reward and if the coins/busters/science points etc are still 'missing' you  should refresh or restart the app
17
Bugs and Solutions / bugs in daily rewards
« Last post by keysersoze on June 01, 2018, 09:05:23 AM »
Some daily prizes can not be taken, they appear as if they were going to go into the inventory, but when you want to use them, they are not.
Today I will supose to get 60 x war baloon, I click it on reward but when I look in the inventory, the number was the same as before.
Can someone do something about it?
18
Game Discussions / How to increase attack potential
« Last post by OeilDeGiok on May 27, 2018, 11:50:16 AM »
I don't know/understand whic parameters increase our army potential.
19
Strategie i taktyki / Porada wojskowa
« Last post by Lord Jon Targarian on May 23, 2018, 01:17:16 AM »
Witam wszystkich polaków :D . od nie dawna zaczełem grać w ragewar i powiem ze zaczełem przygode z samouczkiem i stosowałem sie do wskazówek wiec nie miałem zadnych pytan az do teraz nie rozumiem jednego w zadaniach wojskowych dostałęm zadanie zeby zbudowac balon bojjowy . jak zawsze pozbierałem cierpliwie odpowiednia kwote do kupna oraz odczekałem czas budowy . wytrenowałem 2 podstawowe jednostki po kliknieci na balon oraz tą za 5tys mieszkanców . A to dlaczego podczas próby walki w swoich jednostkach widze swoj nowy balonik swieci mi ciagle a nie moge go uzyc do ataku ?? nawet gdy zdejme inna jednostke nie moge go uzyc .

Pomoze mi ktos z tym ? albo pomorze jakims dobrym słowem .

Dziekuje pozdrawiam
20
след ъпдейда не зарежа списъка в членовете в социален кръг-членове на кралството, списъка е празен, играя я на ПЦ, три пъти я трих и дезархивирах, през браужар си работи, някакво идеи
Pages: 1 [2] 3 4 ... 10